Lazer kesim makinesi, çift kafa lazer makinesi, lazer plakalık kesim makinesi, lazer pleksi kesim makinesi, ahşap kesim makinesi, masa lazer, masatipi lazer, aplike kesim lazeri, Lazer kesim makinesi fiyatları, Ahşap, Pleksi, MDF, Araba plakalık kesim makinesi, Anahtarlık, Duvar süsü, Ucuz Kaliteli, Kalın malzeme kesen lazer

Pleksi Lazer Kesim Makinesi

Pleksi lazer kesim için endüstriyel pleksi kesim lazerlerimiz ile hizmet vermekteyiz. Şeffaf ve değişik renklerde petrol ürünü olan pleksiglas ürünleri, genellikle aydınlatma, stant, reklam ve tabela sektöründe kullanılmaktadır. Pleksi lazer kesim makinesi E-ticaret sektöründe hediyelik ve süs eşyası üretiminde yoğun olarak kullanılmaktadır. Sektörde bulunan lazer operatörlerinin ve lazer makinesi kullanan işletmelerin pleksi lazer kesim makinesiyle ilgili sorularına yanıt vereceğiz. Pleksi lazer kesimiyle ilgili tüm detaylar yazımızda yer almaktadır.

Ahşap lazer kesim makinesi ve fiyatları, MDF lazer kesim , hobi ahşap kesim makinesi fiyatları, Ahşap duvar saati kesim makinesi fiyatları, lazer kesim
Pleksi lazer kesim makinesi ve fiyatları, Pleksi lazer kesim , hobi Pleksi kesim makinesi fiyatları, Pleksi duvar saati kesim makinesi fiyatları, lazer kesim

Pleksi Keserken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir ?

Pleksi malzemeyi lazer ile keserken dikkat edilmesi gereken birinci husus kenar parlaklığıdır. Pleksinin yan yüzeylerinde parlaklık oluşmaması ciddi bir problemdir. Özellikle stant imalatı yapan firmalar, görselliğe hitap edildiğinden kaliteli lazer makinaları tercih edilmelidir. Bazı pleksiglas çeşitlerinde kenar parlaklığı alinamamaktadır. Bunun için satın aldığınız tedarikçinize başvurmanız gerekmektedir. Diğer önemli husus ise yine yan yüzeylerde oluşan çizgilerdir. Bu çizgileri gidermenin yolu doğru isin ayarı ve odak mesafesidir. Bu konuda bir tecrubeniz yok ise teknik servis personelimize ulaşmanızı rica ederiz. 150 watt lazer tüplü bir lazer kesim makinesi ile 15 mm e kadar pleksiglas kesebilirsiniz. Pleksiglas kalınlığı arttıkça lazer kesim hızında düşme olacaktır.

Pleksi Kesim Maliyetleri Nelerdir?

Lazer makinaları ile yapılan pleksi lazer kesim işlemlerinde makinanın kullanacağı elektrik , işçilik ve makine amortismanını eklemek zorundasınız. Bunun dışında herhangi bir maliyeti yoktur. Bu üç maddeyi doğru şekilde hesaba kattığınızda lazer kesim maliyetine ulaşıp , müşterilerinize doğru fiyat ile hizmet edebilirsiniz.

Pleksi Kesim Makinesi Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

En önemli husus yapacağınız işe bağlı olarak en yüksek verimlilikte ve fiyat-performansta olan makineyi tercih etmenizdir. Malzeme kalınlığına ve adetine bağlı olarak metal lazer tüp veya cam lazer tüp tercihi yapılır. Yüksek adette ve kalın malzemeler kesecekseniz yüksek lazer gücüne sahip metal lazer tüpler doğru tercih olacaktır. İnce ve az adetler için lazer cam tüplü pleksi kesim lazerleri doğru seçim olacaktır.
İkinci husus ise makine kalitesi ve teknik servis hizmeti olacaktır. Uygun fiyata alınan bir makine, sizin için aldığınız en pahalı makine olabilir. Bu yüzden firmayı ve teknik servis hizmetini garanti altına alacak sözleşmeler yapmanız tavsiyemizdir. Ayrıca firma geçmişini araştırmanız önemlidir.

Pleksi Lazer Kesim Makinesi Fiyatları Nelerdir?

Pleksi kesim lazerleri fiyatlandırırken çalışma alanı, tek kafa-çift kafa ve lazer gücü gibi opsiyonlara sahiptir. Çalışma alanı büyüttükçe, lazer gücü arttıkça makine fiyatları artmaktadır. Detaylı bilgilere web sitemizdeki lazer kesim makineleri bölümünden ulaşabilirsiniz.

pleksi lazer kesim makinesi, Ahşap lazer kesim makinesi ve fiyatları, MDF lazer kesim , hobi ahşap kesim makinesi fiyatları, Ahşap duvar saati kesim makinesi fiyatları, lazer kesim
pleksi lazer kesim makinesi, Ahşap lazer kesim makinesi ve fiyatları, MDF lazer kesim , hobi ahşap kesim makinesi fiyatları, Ahşap duvar saati kesim makinesi fiyatları, lazer kesim

Pleksi Kesim Lazer Makinesi Özellikleri Nelerdir?

Piyasada genellikle 160×100 cm çalışma alanına sahip, çift kafa ve 150 watt lazer tüp gücüne sahip makineler tercih edilmektedir. Fiyat-performans olarak bakıldığında en verimli lazer kesim makinesidir.

Özellikleri şu şekildedir;

  • Lazer Tüp Gücü 150 Watt
  • Çalışma Alanı 160cm x 100cm
  • Kalın Pleksi Lazer Kesime Uygun Özel Lens Seçimi

Pleksi Lazer Kesim Makinesi Optikleri Nelerdir?

Makineler üzerinde Amerikan kaplamalı yüksek kalitede lazer ayna ve lazer lens kullanılması, lazer kesim makinesi satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurdur. Lazer ışığının yansıtma oranı olarak % 99 verime sahip aynalar ve odaklama hassasiyeti yüksek lensler kullanmak, lazer kesim hızını ve kesim kalitesini %30a kadar arttırmaktadır. Ayrıca makinayı kullanırken lazer ayna ve lazer lens temizliği çok önemlidir. Havalandırma gücünüze, ortam temizliğine bağlı olarak her gün kontrol edilip gerektiği taktirde günlük bakim yapılmalıdır. Optik bakim yapılırken ; özel optik bakim kağıtları ve optik bakim solüsyonları kullanılmalı ve optiklerin zarar görmemesine dikkat edilmelidir. Optiklerle ilgili detaylı bilgiler almak isterseniz bloğumuzda bulunan Lazer Lens yazımıza göz atmanızı öneririz. Pleksi lazer kesim makinelerinde lazer optiklerinin öneminin ne derece önemli olduğunu sizlere aktarmaya çalıştık.


Lazer kesim makineleri ve pleksi lazer kesim makineleri için iletişime geçiniz.