Lazer Tüp Reci Lazer Tüp Fiyatı 80 Watt - 100 Watt - 130 Watt Lazer Tüpü

LAZER TÜP

Lazer tüpler elektrik enerjisinin malzeme yada gazların uyarılmasıyla oluşan radyasyon sayesinde ortaya çıkan ışık enerjisidir.

Lazer Işığı Nasıl Oluşur?

Lazer cam tüpler ve RF tüplerin çalışma prensibi birbirine benzemektedir. DC yada RF gücü ile uyarılan gazın harekete geçmesiyle lazer ışığı oluşur . Bu sayede kesim, markalama, yakma yada kazıma işlemleri yapılabilir.

LAZER TÜP

Lazer tüp çeşitli gazların bir tüp hazneye hapsedilen RF yada DC güç kaynakları ile tetiklenmesi sonucu gazın hareketiyle birlikte lazer ışığı oluştururlar. Lazer tüp çeşitleri ikiye ayrılır.

Lazer Tüp Nedir?

Lazer tüp, elektriksel yöntemler kullanılarak içerisinde bulunan gazın hareketiyle lazer ışığı üreten ve bu üretilen lazer ışığının dışarı çıkması sağlanarak lazer işlemi için kullanılan alana yansıtılarak kesim, kazıma, markalama ve yakma işlemini mümkün kılan temel lazer güç ünitesidir.

Lazer Tüpleri Nasıl Yapılır?

Lazer tüpleri bir boru yada benzeri yapının içerisine çeşitli gazlar basılarak üretilirler. Ayrıca soğutma sağlanması amacıyla su kanalları yada hava kanallarıyla lazerin oluştuğu bölge soğutması yapılabilecek mühendislik tasarımıyla kullanıcıya gönderilir.

Lazer Tüp Nasıl Kullanılır?

Lazer tüplerinin kullanımı esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus soğutma sisteminin sağlıklı çalışmasını sağlamaktır. Ayrıca lazerin çalışma ortamının genel olarak oda sıcaklığında olması gerekmektedir. Temizliğe önem verilerek lazer tüpün ömrü uzatılabilir. Lazer tüpüne ait dış optikler periyodik olarak kontrol edilerek temizlenmelidir. Böylece toz, nem gibi etkenlerin verebileceği hasarların meydana gelmesi engellenebilir.

Lazer Tüp Ömrü

Lazer tüplerinin üreticileri ürünleriyle ilgili olarak ömür bilgisini paylaşmaktadır. Örneğin genel bir lazer cam tüpün ömrü 6.000 saat olarak belirtilmiştir. RF metal tüplerin ömürleri üreticiler tarafından 5-6 yıl olarak belirtilmiştir. Beklenen şartlarda kullanılan ürünler bu ömürlerini doldurmakta ve daha uzun süreler çalışmaktadır.

RF Lazer Tüpleri

RF güç kaynağı ile tetiklenen lazerler genel olarak metal yada seramik yapıya sahiptir. Bu lazer tüpleri diğer rakiplerinden daha pahalı ancak uzun ömürlü ve dayanıklı olurlar. Ömürleri üreticiler tarafından saat olarak değil de 5-6 sene olarak belirtilmiştir. RF metal lazer tüplerinde radyasyon oranı rakiplerinden daha düşüktür. Rakiplerine nazaran daha küçük boyutlarda yüksek güçler üretebilir. Ayrıca kontrol üniteleri sayesinde bir çok güvenlik önlemleri vardır.

Lazer Tüp Tamiri

Lazer tüplerin tamirleri mümkündür. Örneğin bir RF metal tüp ateşleme yapmıyorsa teknik ekibimiz bu konuda sizlere destek sağlamaktadır.

Ancak bir lazer cam tüp kırılmış, lensi delinmiş, iç aynası yanmış yada gazı bittiyse tamiri değil değişim işlemi yapılmaktadır.

Lazer Cam Tüpleri

DC güç kaynağı ile tetiklenen lazer tüpleri diğer adıyla lazer cam tüpler olarak nitelendirilen ürünlerdir. Bu lazer tüpleri DC güç kaynağı ile 40 kVA 25mA değerinde elektriksel olarak uyarılar. Bu sayede elektrik gücüyle gaz delinerek harekete geçirilir ve lazer ışığı oluşur. Lazer cam tüpleri maliyet olarak tasarruf sağlayan ürünler olarak bilinirler. Rakiplerine göre daha uygun maliyetle üretilir ve bu sebeple pazarda tercih edilen ürünler olarak yerini alırlar. Genel olarak ömürleri üreticiler tarafından 6.000 saat olarak belirtilmiştir. Marka ve modele göre saat ömrü değişebilir.

Lazer Tüp Reci Lazer Tüp Fiyatı 80 Watt - 100 Watt - 130 Watt Lazer Tüpü
reci lazer tüp fiyatı, 100 watt lazer tüp fiyatı, lazer tüp, lazer kesim tüpü, lazer tüp fiyatları, lazer cam tüp, lazer tüpü fiyatları, co2 lazer

Lazer Tüpün Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Bu sorunun cevabını teknik personel haricindeki kişilerin vermesi zordur. Öncelikle lazer malinelerinde çeşitli problemler yaşanmaktadır. Çeşitli problemlerin yanlış yorumlanması sonucunda kullanıcılar lazer tüplerinin bittiği algısına kapılırlar.

Teknik olarak lazer tüpünün bittiği nasıl anlaşılır?

  1. Lazer çıkış gücü lazer güç ölçüm cihazı ile ölçülür. Lazer tüpünün çektiği akım kontrol edilir.
  2. Lazer ışığının şekli ve çapı kontrol edilir.
  3. Yukarıdaki bilgiler doğrultusunda karar verilir.

Ancak belirtmek isteriz ki; tüm bu bilgiler doğrultusunda tüpün sağlık durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Kesin olarak ne zaman bozulacağına karar veremezsiniz.

Lazer Kesim Makinesi Tüpü

Lazer kesim makineleri üzerlerinde bulunan lazer tüplerinin ürettiği lazer ışınlarını ayna ile yansıtarak yada mekanik hareketlerle taşıyarak kesim yapılacak alanda lazer lensleri ile odaklar ve kesim, kazıma, yakma ve aşındırma işlemleri yapar.

Lazer Tüp Değişimi

Lazer tüp değişim işlemini makinesini iyi tanıyan operatörler tarafından yapılabilir. Lazer tüp değişimi yapılırken üreticinin yönergeleri izlenmeli ve tüm işlemler dikkatle yapılmalıdır.

lazer cam tup baglanti sekli
Lazer tüp, lazer tüp montaj şekli, lazer tüp montajı nasıl yapılır?

Lazer Tüp Fiyatları

40W, 60W, 80W, 100W, 130W ve 150W lazer tüp fiyatları hakkında bilgi almak ve ürüne ulaşmak için listeden seçim yapabilirsiniz.

Sun-Up SP Lazer Tüp Fiyatları

Sun-Up SP Lazer tüp fiyatları hakkında bilgi almak ve ürüne ulaşmak için listeden seçim yapabilirsiniz.