Lazer Tüp Reci Lazer Tüp Fiyatı 80 Watt - 100 Watt - 130 Watt Lazer Tüpü

LAZER TÜPÜN BİTTİĞİ NASIL ANLAŞILIR?

Endüstride kullanılan lazer üniteleri metal ve cam tüp olmak üzere iki ana gruba ayrılır. Metal tüpler RF frekansıyla çalışan , daha çok yüksek wattlarda tercih edilen pahalı cihazlardır. Cam tüpler ise yüksek voltaj ile çalışan ve ucuz sanayide tercih edilen tüp çeşittir. Fiyat olarak metal tüpün 40’ta 1’i oranındadır. Sizlere bu yazımızda lazer tüpün bittiği nasıl anlaşılır? Lazer tüpüm çalışmıyor? Lazer tüpümün problemi nedir? Lazerim çalışmıyor nasıl düzeltebilirim? sorusuna yanıt bulacağız.

Sorularını hızlıca yanıtlamak gerekirse;

Lazer tüpün bittiği nasıl anlaşılır?

Lazer tüpünün ışığı beyazlamaya başladıysa lazerde bulunan gazın azaldığı ve yakın zamanda biteceği anlaşılır.

Lazer tüpüm çalışmıyor?

Lazer tüpünüz bozulmuş olabilir. Lazer güç kaynağınız bozulmuş olabilir yada lazer su soğutucuda bir problem vardır.

Lazer tüpümün problemi nedir?

Lazer tüplerinde yaşanan problemlerin yüksek voltaj dolayısıyla güvenlik tedbirleri alınarak teknik personel tarafından tespit edilmesi gerekir.

Lazerim çalışmıyor nasıl düzeltebilirim?

Öncelikle problemin tespiti yapılmalı sonrasında mümkünse uygun fiyatlı olarak tamiri yapılmalıdır. Eğer tamir mümkün değilse arızalı ürün değiştirilmelidir.

CO2 METAL TÜPÜN BİTTİĞİ NASIL ANLAŞILIR?

RF metal tüpleri güç üretmediği zaman bakılması gereken ilk bölüm akım değerleridir. Genellikle , yeterli akımı çekmediği zaman RF arızasıdır. Yeterli akım çekildiği taktirde tüp arızası olduğu anlaşılır. Böyle olması durumunda bile kesin tespit için yeterli değildir. İmkan var ise çalışan bir RF ünitesiyle denenmeli ve emin olunmalıdır. Bu test sonucunda hangi parçanın arızalı olduğu tespit edilir ve prosedür uygulanır.

150 watt lazer tüp, 150 watt lazer tüp fiyatı, 150w lazer tüp, 150w lazer tüp fiyatı, Co2 Tüp, Lazer tüp fiyatları, lazer makinası tüp fiyatları
lazer tüpün bittiği nasıl anlaşılır? Lazer tüpüm çalışmıyor? Lazer tüpümün problemi nedir? Lazerim çalışmıyor nasıl düzeltebilirim? Lazer tüp tamiri

CO2 LAZER TÜPÜN BİTTİĞİ NASIL ANLAŞILIR?

Piyasada çeşitli markalarda lazer cam tüpler bulunmaktadır. En çok tercih edilen lazer tüp markaları Efr, Reci, Sun up ve Spt marka lazer tüpleridir. Arıza verme oranları metal tüpe göre yüksektir. Lazer tüpünün bittiğini anlamak için ilk bakılması gereken yer cam tüp içindeki parlamadır. Gazı yeni olan bir cam tüpün verdiği ışık pembedir. Lazer gücü düştükçe renk beyaza doğru döner ve yok olur. Bunun sebebi gaz karışımının zamanla hava almasıdır. Ayrıca makineniz lazer atmadığında, lazer tüpünüzü dikkatlice incelemeniz ve herhangi bir kırık-çatlak olup olmadığı kontrol edilmelidir. Lazer tüpünüzün bittiğinden emin olmak için, y4eni bir lazer güç kaynağı ile denemeniz gerekmektedir. Çalışan bir lazer güç kaynağı taktığınız halde lazer atış yapmıyor ise , lazer tüpünüz arızalıdır.

Üzerinde herhangi bir kırık ya da çatlak yok ise lazer cam tüplerde dolum işlemi yapılabilmektedir. Lazer tüp dolum fiyatları ve yeni tüp fiyatları kontrol edildiğinde, Lazer tüpünü yenisi ile değiştirmek daha mantıklı gözükmektedir. Hem aldığınız garanti hem de tüp ömrü olarak bakıldığında fiyat-performans olarak önde gözükmektedir.

Lazer cam tüp teknolojisi ile Çin ülkesi piyasada hakimiyet kurmuştur. İngiliz malı cam tüplerde bulunmaktadır fakat fiyat olarak metal tüplere çok yakındır. Bu yüzden Çin malları yoğun olarak tercih sebebidir.

CO2 LAZER CAM TÜPLERİN BOZULMAMASI VE LAZER TÜPÜN BİTMEMESİ İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR NELERDİR?

  • Lazer tüpleri cam malzemeden yapıldığı için sıcak ve soğuk havaya duyarlıdır. Lazer makinanızın bulunduğu ortam çok önemlidir. Ortamın aşırı sıcak veya aşırı soğuk olması lazer tüpünüzün çatlamasına veya kırılmasına sebep olabilir. Bu yüzden makinanızın bulunduğu ortam sıcaklığı 15-25 derece derece aralığında olmalıdır.
  • Lazer cihazınızı soğutmaya yarayan chiller ünitesinin bakımı düzenli(ayda bir) aralıklarda yapılmalıdır. Chiller suyu değiştirilmeli ve fanları temizlenmelidir. Chiller ünitesinin içerisinde bulunan suyun sıcaklığı 17-25 derece arasında olmalıdır. Mümkünse 21-24 derece arasında çalıştırılmalıdır. Bu aralığın dışındaki sıcaklıklarda lazer tüpünüzün çatlama olasılığı yüksektir.
  • Lazer tüpünüze voltaj gönderen lazer güç kaynağı ünitenizin akımını 25 mA üzerine çıkarmayın. Daha yüksek güç elde etmek için akım değerini artırmak , lazerin erken bozulmasına sebep olabilir.
  • Lazer tüpünüzü darbelerden koruyunuz. Makine taşınması gibi durumlarda servis ile irtibata geçerek tüplerinizi makine üzerinde söktürüp , güvenli bir şekilde taşıyınız.

CO2 LAZER TÜP SATIN ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREK HUSUSLAR NELERDİR?

  • Lazer cam tüplerinde bilindik markaları tercih etmeniz faydalı olacaktır. Dünyada genel olarak kullanılan Reci, Efr, Sun-up ve SPT markalarıdır. Bu dört marka dünya pazarında kendini ispatlamış ve lazer tüp ömürleri olarak en kaliteli markalardır. Kalite, ömür ve lazer tüp fiyatları birbirine çok yakındır.
  • Türkiye’de satın aldığınız firmanın hizmet ve garanti şartları çok önemlidir. Firmalar genel olarak çatlama ve kırılmaya haklı olarak garanti vermezler. Bunun dışındaki durumlarda firmamız 6 ay garanti vermektedir. Tüp garanti formunuzu mutlaka alınız.
  • Tabiki en önemli husus fiyat. Piyasada çok çeşitli fiyatlarda ürün satılmaktadır. Lazer tüp fiyatlarını araştırarak , en uygun fiyata yukarıda bahsettiğimiz 4 markadan birini satın alabilirsiniz.(430)

LAZER TÜP GÜCÜ ÖLÇÜLEBİLİR Mİ?

Yeni tip lazer güç ölçüm cihazları ile , lazer tüp gücünüzü ölçebilir ve kaç watt çıkış verdiğini görebilirsiniz. Detaylı ölçüm ve test raporu için iletişime geçiniz.